azer epilasyon hizmeti veren klinik, hastane veya güzellik merkezilerinin kullanmış oldukları lazer epilasyon cihazları değişmektedir. Her bireyin tüy cinsi değişiklik göstermekle beraber o tüyü yok etmek için kullanılan lazer cihazının tüyü yok etmenin ötesinde size zarar verebileceği veya sizin tüyünüzün cinsinden ötürü cihazın yetersiz kalarak verilen garantiliğini yerine getirememesi söz konusu olabilmektedir.

Bu yazımızda sizler için lazer epilasyon çeşitleri Alexandrite Laser Pro, İğneli epilasyon, Diode lazer epilasyon, IPL lazer epilasyon, ND-YAG lazer epilasyon ve Ruby lazeri inceleyeceğiz. Yazıya başlamadan önce Kayseri lazer epilasyon merkezi olarak hizmetlerimizde genellikle Alexandrite Laser Pro kullandığımızı belirtelim 🙂

ALEXANDRİTE LASER PRO

Çok kısa süre içerisinde kalıcı sonuçlar verebilen bir lazer epilasyon cihazıdır. Bu cihazın etkili olarak sonuç vermesi için 45 günde bir olan seans sürelerini kaçırmadan hizmet almak önemlidir. 755 NM’dir. Yaklaşık olarak 4-6 seans aralığında kesin sonuçlar alınabilmektedir. Cihazın ürettiği lazer ışınları tüyün yapısında bulunan melanin tarafından emilmektedir. Her lazer atışında mili saniyelik bir süre içerisinde melanin, enerjiyi tutup tüy köküne iletmektedir. Tüyün köküne giden enerji ısıya dönüşmekte ve tüye ait kök hücrereleri fonksiyonlarını yitirmektedir. Böylelikle kalıcı bir lazer epilasyon hizmeti verilmiş olur.

İĞNELİ EPİLASYON

Alexandrite Laser Pro cihazının göremediği kıl yoğunluğunun en az olduğu tüylere tek tek iğne ile tüy köküne girerek elektrik akımıyla tüyleryok edilir. Genellikle Alexandrite Laser Pro ile yapılan epilasyonların son seansları iğneli epilasyon ile tamamlanır. Özellikle yüz bölgesinde uygulanmaktadır.

DİODE LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyonda etkili cihazlardan birisidir. Derin tüy folüklerine kadar etki eder. Cilt tiplerine göre kullanılabilir. Yüksek hızla uygulanabilmesi, vücudun göğüs ve sırt gibi büyük alanlarına sahip bölgelerine uygulanması için diğer cihazlara göre daha avantajlıdır. 810 NM lazer dalga boyuna sahiptir.

IPL LAZER EPİLASYON

IPL cihazları 400 – 1200 NM aralığında lazer dalga boyu üretebilen yüksek enerjili atışlar yapabilen bir lazer epilasyon cihazıdır. Diğer cihazlarda tek dalga boyu kullanılırken IPL ile yapılan epilasyonlarda farklı lazer dalgaları kullanılmaktadır. IPL cihazında dalga boyları isteğe göre değiştirilebilmektedir. Atım gücü, atım süreleri, atım sayısı gibi birçok parametre uygulayıcı tarafından ayarlanabilmektedir.

ND-YAG LAZER EPİLASYON

Lazer dalga boyu 1064 NM olan lazer cihazı türüdür. Lazer epilasyon ile asıl yok edilmek istenen tüy kökündeki doğurganlık özelliğine sahip kökler olduğu için lazer ışınlarının buraya ulaşması gerekmektedir. İyileştirme, uyumlu cilt yapısına sahip bireylerde 5-6 seans yapılarak tamamlanabilmektedir. Belli aralıklarla uygulanan seansların ardından cilt ve tüy yapısının uyumlu olduğu şartları altında uygulanan bölgedeki tüylerin bayanlarda %70 – %90’u, erkeklerde ise %60 – %80’i kalıcı olarak temizlenmeketedir. Geriye kalan tüyler ise ince açık ayva şeklinde nitelendirilen tüylerdir.

RUBY LAZER EPİLASYON

Epilasyon amaçlı kullanılan en eski tip cihazdır. İnce ve açık renkli tüylerde en etkili ve kesin çözüm olarak bilinen Ruby lazer epilasyon cihazları koyu renk ciltlerde ve bronz ciltlerde lazer epilasyon amaçlı kullandıldığında leke ve yanık oluşma riski yüksektir. Daha çok beyaz tenli bireylerde kullanılması uygundur. Ruby lazer 694 NM dalga boyunda koyu kırmızı renkte lazer ışığı üretir ve her atışta taradığı alan diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha küçüktür.

Sıkça Sorulan Sorular

Mevcut fiyatlar seans fiyatı mıdır?

Fiyatlar seans ücretleridir.

Erkek tüm vücut lazer de özel bölgeler de dahil mi?

Tüm vücut lazer uygulamamıza genital bölge dahil değildir.