Cilt  bakımı günümüzde  bayanlar  ve  erkekler  için  yaşantılarında önemli  bir role sahiptir. Tabiki  bunun için önemli  olan cilt tipimizi iyi bilmek  ve ona göre bakım yapmamız gerekmektedir. İlerleyen yaşlarda  kişilerde  yaşla birlikte cilt nemini  kaybederek  daha  kuru  bir  hal almaktadır. Bunun  nedeni  ise 30 lu  yaşlardan sonra  ciltteki  hyaluronic asit üretiminin azalmasıdır. Bu  nedenlerdir ki: cilt tipimize uygun  nemlendiriciler  ve bakım  kremleri  kullanmalıyız.

CİLT  TİPLERİ

Normal Cilt – Kuru Cilt – Yağlı Cilt – Karma Cilt olarak   4’e  ayrılmaktadır.

Normal Cilt: Bakımı en kolay ve zahmetsiz  cilt  tipidir. Nemi  dengeli  ve gözenekleri  kapalıdır.

Kuru Cilt: Yağ  salgılanması normalin çok altında olan cilt  tipidir.Bu cilt tipinde pullanmalar ve kırışıklıklar daha belirgindir.

Yağlı Cilt: Görünümü  parlaktır. Geniş gözenekli  ve sivilce oluşumuna çok  müsaittir.

Karma Cilt: En çok karşılaşılan cilt tipidir.Alın ve çene kısmındadır. Buna  T şeklinde  yağlanma denir. Bu cilt tiplerine  uygun  olarak  nemlendirici  bakım  kremleri  kulanmamız  gerekir.

Cilt Bakımı Nerede Yaptırılmalıdır?

Cilt  bakımı uygulaması  eğitimli estetisyenler  tarafından  yapılmalıdır. Çünkü  uygun  ürün  ve işlem  yapılmadığı takdirde cildinizde geri dönülemeyen  tahribatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden uzman doktor kontrolünde uzman estetisyenler ve teknolojik cihazlarla yapılması doğru olandır. Hastalarımıza profesyonel cilt bakım hizmeti vermekteyiz.